Bitcoin uruchomił Skyrocketed – 3 powody, dla których BTC jest rajdem

Last Updated: October 12, 2023

Bitcoin przeszedł kolejny rajd w ciągu ostatnich 24 godzin, rajd od wczorajszych lows blisko 13.300 dolarów do wysokich 15.500 dolarów. Poniżej znajdują się trzy prawdopodobne powody, dla których BTC jest rajdowa.

Dla wielu entuzjastów Bitcoinów (BTC)

Dla wielu entuzjastów Bitcoinów (BTC), flagowa krypto waluta przybyła na Wall Street z aplombem. W czasie pisania, zakup jednej jednostki cyfrowej Bitcoin teraz kosztuje ponad 15.500 dolarów.

Bitcoin skoczył wczoraj o 8,7%, do 15.200 dolarów, co stanowi najwyższy zysk od końca lipca. Na takich poziomach, na początku stycznia 2018 roku wprowadzono do obrotu flagową kryptokurtę.

Wzrost cen Bitcoinów nastąpił na tle gwałtownego osłabienia dolara, spowodowanego oczekiwaniami na zwycięstwo Joe Bidena w wyborach prezydenckich w USA. Na tym tle indeksy złota i akcji wykazały znaczący wzrost.

3 powody, dla których cena Bitcoinów rośnie

  • Dla Bitcoin’a krytyczne było przełamanie obszaru oporu blisko 12.000 dolarów. Bitcoinowi się udało, po czym moneta nie miała żadnych istotnych przeszkód, aby przynajmniej powtórzyć rajd w kierunku 20.000. Wszystkie przeszkody zostały zmiażdżone, a teraz każde tło wiadomości jest postrzegane jako pozytywne dla kryptokursztynu.
  • Rosnące ceny przy jednoczesnym wzroście wolumenu aktywnych pozycji mogą oznaczać, że na rynek wchodzi nowy pieniądz.
  • Wybory w USA stopniowo dobiegają końca, a szczegóły dotyczące bodźca fiskalnego stają się coraz bardziej przejrzyste. Każdy taki pakiet może doprowadzić do dalszego osłabienia dolara i wzrostu bitcoinu.

Chociaż Bitcoin nadal jest notowany na poziomie o 30% niższym niż jego historyczne maksimum wraz z dolarem, to już przekroczył rekordowe poziomy z grudnia 2017 roku.

Bardzo szybko zainteresowanie rynkiem kryptograficznym może znów wzrosnąć, przechodząc od pierwszej kryptokuranty do pierwszej dziesiątki, a następnie do szerszej listy altcoinów. Pierwsze oznaki tego ruchu można już zauważyć. W tym przypadku widzimy pozytywną dynamikę Ethereum (ETH).

Author

Our Score
error: Content is protected !!